Jaki stelaż wybrać do łóżka – elektryczny, regulowany, a może tradycyjny?

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka może mieć znaczący wpływ na komfort snu oraz ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Z różnorodności dostępnych na rynku rodzajów stelaży warto wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym potrzebom i preferencjom. O to najpopularniejsze wybory – tradycyjny, regulowany oraz elektryczny.

Rola stelaża w łóżku

Odpowiednio dobrany stelaż zapewnia stabilne podparcie dla naszego materaca. Materac pozbawiony stelaża może szybko stracić swoje pierwotne właściwości a dodatkowo jest narażony na brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Nadmiar wilgoci nie ma ujścia od spodu co sprzyja gromadzenia się kurzu, bakterii i roztoczy. Stelaż współpracuje razem z materacem zwiększając komfort podczas spania. Zadaniem elastycznych listewek stelaża jest amortyzacja nacisku na materac, przedłużając jego żywotność.

Stelaż regulowany

Stelaże regulowane to rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie twardości lub elastyczności stelaża do indywidualnych preferencji użytkownika. Za pomocą specjalnych mechanizmów lub śrub można zmieniać napięcie listew stelaża, co wpływa na komfort snu i wsparcie dla ciała. Stelaże regulowane pozwalają użytkownikom na dostosowanie łóżka do swoich potrzeb, co sprawia, że są popularne wśród osób o różnych preferencjach snu. Stelaż FAMILY EXPERT Hilding z salonu Król Materacy wykonany został z drewna klejonego warstwowo. Jest to stelaż z możliwością ręcznej regulacji twardości oraz wysokości (zagłówka i zanóżka). Wyposażony został także w pas środkowy zapewniający równomierny rozkład nacisku. Składa się z 28 drewnianych listew, które zamocowane są w specjalnych kauczukowych uchwytach odpornych na odkształcenie i pękanie. Dostępny jest w różnych rozmiarach.

Stelaż tradycyjny

Tradycyjne stelaże do łóżka to klasyczne rozwiązanie, które składa się z drewnianych lub metalowych listew zamocowanych na ramie łóżka. Choć nie posiadają one zaawansowanych funkcji regulacyjnych, zapewniają solidne wsparcie dla materaca i komfortowy sen. Stelaże tradycyjne są popularne ze względu na swoją prostotę, trwałość oraz przystępną cenę. Stelaż Apollo II dostępny w salonie Pracownia Materacy, to elastyczny stelaż zbudowany z 28 sprężynujących, brzozowych listewek. Każda listewka stelaża Apollo jest zamontowana w oddzielnym, elastycznym i trwałym uchwycie, który pozwala na płynne poruszanie się listewek góra – dół. Ich gęste ułożenie zapewnia optymalne podparcie materaca i Twojego ciała. Regulacja twardości w części środkowej wspomaga dostosowanie podparcia do indywidualnych potrzeb i tym samym regulację sprężystości materaca.

Stelaż elektryczny

Elektryczne stelaże do łóżka to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia regulację pozycji spania za pomocą zdalnego sterowania. Za pomocą przycisków lub pilotu można łatwo podnosić lub opuszczać głowę, nogi oraz inne części stelaża, co zapewnia użytkownikowi pełną kontrolę nad pozycją ciała podczas snu. Ten rodzaj stelaża jest szczególnie polecany dla osób z problemami zdrowotnymi, starszych osób oraz dla tych, którzy lubią czytać, oglądać telewizję lub pracować w łóżku. Stelaż SELECT MOTO Hilding z salonu Pan Materac zbudowany jest z 42 giętych listew z klejonego drewna. Listwy te zostały dodatkowo powleczone odpowiednią folią, dzięki której drewno jest znacznie bardziej odporne na wilgoć i warunki zewnętrzne. Jej dodatkowym atutem jest ochrona pokrowca materaca przed przetarciami. Stelaż Select Moto Hilding zapewnia stały przepływ powietrza. Elastyczne listwy umocowane są w ruchomych, kauczukowych, trzypłaszczyznowych uchwytach, które wspierają pracę materaca, doskonale go podpierają i pomagają właściwie reagować na nacisk ciała. Jego największym atutem jest możliwość ustawienia nachylenia części dolnej i górnej za pomocą przewodowego pilota, posiada również zmienna twardość w części środkowej.

 

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka to kluczowy krok w budowaniu komfortowej przestrzeni do snu. Bez względu na to, czy decydujesz się na elektryczny stelaż zapewniający pełną regulację pozycji, stelaż regulowany dostosowujący się do Twoich preferencji, czy też tradycyjny stelaż oferujący solidne wsparcie, pamiętaj o tym, że jakość snu ma ogromne znaczenie dla Twojego codziennego samopoczucia i zdrowia. W Galeria Top Meble w Poznaniu w salonach – Pan Materac, Król Materacy, Pracowania Materacy oraz OTO Materace, czeka na Ciebie szeroki wybór różnorodnych stelaży.

Top Meble
Adres: ul. Poznańska 140
Komorniki
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.