Przygotuj swój ogród na wiosnę !

Już za parę dni wreszcie powitamy kalendarzową wiosnę , choć pogoda od paru dni przypomina nam, że nadchodzi radosna pora roku. Wiosna jest to czas, kiedy roślinność budzi się do życia po zimie, to idealny moment na porządki, aby przygotować swój ogród na nadchodzące lato. Odpowiednie przygotowanie ogrodu to kluczowy krok, aby zapewnić zdrowy porost roślin i stworzyć klimatyczne miejsce do odpoczynku, którym będziesz mógł cieszyć się przez cały sezon. Oto kilka porad i inspiracji, które warto wykonać, aby stworzyć piękny ogród na wiosnę.

 

Sprzątanie i przygotowanie gleby

Ogród po zimie wymaga gruntownego sprzątania i dokładnego oczyszczenia terenu. Na początku zacznij od zebrania suchych liści, połamanych gałęzi i śmieci, następnie zabierz się za grabienie trawnika. Grabienie wpływa na napowietrzenie trawnika, co skutkuje lepszym wzrostem trawy. Nie zapomnij o dodaniu nawozu lub kompostu, aby dodać glebie niezbędnych substancji odżywczych.

Planowanie i sadzenie

Wiosna to idealny czas na posadzenie i zasianie nowej roślinności. Na początku przekop ziemie w miejscach, gdzie planujesz zasadzić nowe rośliny lub posiać warzywa. Skutkuje to spulchnieniem gleby i poprawieniem jej struktury, a także czyni ją luźniejszą oraz żyźniejszą. Pamiętaj, aby wybrać rośliny, które będą odpowiednie do warunków panujących w Twoim ogrodzie! Warto zasadzić rośliny przyciągające owady zapylające, takie jak lawenda, jeżówka, pysznogłówka czy chaber łąkowy.

Dbanie o roślinność

Wiele roślin w Twoim ogrodzie zapewne jest owinięte różnymi zabezpieczeniami przed zimnem. Możesz stopniowo je ściągać, pamiętając żeby nie robić tego gwałtownie, ponieważ rośliny nie lubią gwałtownej zmiany temperatury! Przytnij stare gałęzie i suche liście, aby pobudzić młode pędy do szybszego wzrostu. Podchodź do każdej rośliny indywidualnie, ponieważ czas kiedy kwitnie, wpływa na datę jej przycinania. Z nadejściem wiosny warto zasilić rośliny nawozem lub świeżym kompostem. Pamiętaj, aby chronić swoje rośliny przed szkodnikami! Wybieraj opryski, które nie są szkodliwe dla otoczenia i owadów, i nie zawieraj pestycydów. Możesz postawić na jedną z naturalnych metod, taką jak zasadzenie roślin, które odstraszają szkodniki.

Dekoracje

Dodanie kilku dekoracji do ogrodu to tzw. Wisienka na torcie, która doda osobistego charakteru i stworzy przytulną przestrzeń. Możesz postawić na ceramiczne donice z kolorowymi kwiatami, wiklinowe kosze na przechowywanie narzędzi ogrodowych, czy nawet drewniane ławeczki lub huśtawki, na których będzie można odpocząć i delektować się pięknem otaczającej przyrody. Wiele dekoracji i inspiracji znajdziesz w salonie GARDEN SPACE, dostępnym w Galeria Top Meble w Poznaniu.

DONICA OGRODOWA KOFI362 OD GARDEN SPACE

Oświetlenie

Możesz stworzyć przytulną i magiczną atmosferę po zmroku, dzięki zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia ogrodowego. Postaw na delikatne lampki LED, które oświetlą alejki lub rabaty kwiatowe, albo na lampiony słoneczne, które będą ładowały się w ciągu dnia i zapalały się automatycznie po zmierzchu.

 

Wiosna to czas, kiedy możemy cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody i spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Odpowiednie przygotowanie ogrodu na nadchodzące miesiące to doskonała okazja do stworzenia przytulnego i funkcjonalnego miejsca, w którym będziesz mógł relaksować się i delektować się pięknem natury. W salonie GARDEN SPACE znajdującym się w Galeria Top Meble, znajdziesz wiele inspiracji do Twojego ogrodu.

Top Meble
Adres: ul. Poznańska 140
Komorniki
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.