Wybór odpowiedniego materaca przy problemach z kręgosłupem

Problemy z kręgosłupem mogą znacząco wpływać na jakość snu oraz być uciążliwym problemem w życiu codziennym. Jednym z kluczowych czynników wpływających na zdrowy kręgosłup jest odpowiednio dobrany materac, który może złagodzić dolegliwości bólowe. Oto kilka wskazówek jak wybrać idealny materac dla chorych pleców.

Ból kręgosłupa – co powoduje?

Najczęstszymi chorobami kręgosłupa stwierdzonymi przez lekarzy są: skolioza, dyskopatia, osteoporoza, zapalenie stawów kręgosłupa i wiele innych.  Występuję również szereg mniej poważnych bóli w okolicach kręgosłupa, które jednak powodują dyskomfort w życiu codziennym.

Częste przyczyny bólu kręgosłupa:

– niewłaściwa technika podnoszenia

– praca siedząca

– nieodpowiednia postawa podczas siedzenia/spania/chodzenia

– brak aktywności fizycznej

– dźwiganie ciężkich przedmiotów

Jaki materac wybrać?

Na początku warto zastanowić się co do naszych preferencji, czy wolimy materac piankowy, sprężynowy czy może lateksowy, wszystkie trzy opcję sprawdzą się dobrze dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Są to materace ortopedyczne, chodź warto zwrócić uwagę czy posiadają status wyrobu medycznego, dzięki czemu będą jeszcze bardziej odpowiednie dla naszych pleców.

materace piankowe – dzielą się na termoelastyczne i wysokoplastyczne, pianka dostosowuje się do kształtu ciała, zapewniając indywidualne podparcie dla kształtu kręgosłupa. Dobrym wyborem będzie materac SALSA HILDING PIANKOWY z salonu Pan Materac, który zapewnia 7 stref twardości, co pozwala na komfortowy wypoczynek i zmniejszenie napięcia w mięśniach.

materace sprężynowe – sprawdzą się dla nastolatków, osób o większej wadze lub lubiących stabilną powierzchnię spania, ponieważ są mniej podatne na zapadanie się. Dobrym rozwiązaniem są również materace kiszonkowe, które zapewniają twarde podłoże, a dzięki bazie sprężyn kieszeniowych zapewniają punktową elastyczność. Salon Pracowania Materacy m.in. w swojej ofercie posiada materac kieszeniowo sprężynowy Hilding Pasodoble z pokrowcem Velvet, który jest przyjazny alergikom.

materace lateksowe – są dobrym wyborem dla osób lubiących spać w pozycji bocznej, jak i z ugiętymi kolanami. Pozwala on swobodnie i naturalnie zatopić się barkami i biodrami, tworząc w ten sposób linię prostą kręgosłupa. Model Melody dostępny w salonie FEST będzie odpowiednim wyborem, przy czym jest on antybakteryjny i przeciwgrzybiczny, a także gwarantuje odpowiednią wentylację i dobre wsparcie kręgosłupa.

Zwróć uwagę na twardość materaca

Wybierając materac zwróć uwagę na odpowiednią twardość, która zapewni równomierne podparcie całego ciała. Zbyt miękki materac może prowadzić do nadmiernego zapadania się kręgosłupa, podczas gdy zbyt twardy może nie dostosować się do naturalnych krzywizn ciała. Optymalny materac dla osób z problemami kręgosłupa powinien zapewniać równowagę między wsparciem a wygodą.

Skonsultuj się z ekspertem

Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego materaca warto skonsultować się fizjoterapeutą lub ortopedą, który może zaproponować odpowiednią opcję uwzględniającą indywidualne potrzeby zdrowotne i preferencje.

 

Przy wyborze odpowiedniego materaca warto wziąć pod uwagę swoje preferencje i dolegliwości. Dobrze dobrany materac redukuje w znacznym stopniu bóle kręgosłupa i poprawia jakość snu. Nie bój się również skorzystać z pomocy ekspertów czy doradców w sklepie z materacami. Salony znajdujące się na terenie Galeria Top Meble Poznań, takie jak: Król Materacy, Pan Materac, FEST, OTO MATERACE, Pracownia Materacy oferują doskonałą obsługę i szeroki wybór materacy, zaczynając od medycznych, a kończąc na lateksowych czy piankowych

Top Meble
Adres: ul. Poznańska 140
Komorniki
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.