Jak dbać o meble – poradnik z czyszczenia i konserwacji różnych powierzchni część 2

Meble są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również praktycznym dodatkiem we wnętrzach. Aby utrzymać je w dobrym stanie i cieszyć się ich pięknem przez wiele lat, konieczne jest odpowiednie dbanie o nie.

 

Meble tapicerowane

Meble tapicerowane dodają komfortu i stylu do wnętrza, ale wymagają regularnej konserwacji.

– Regularnie usuwaj kurz, brud i zabrudzenia ze swoich mebli. Użyj miękkiej końcówki szczotki odkurzacza, aby delikatnie oczyścić tapicerkę.

– Unikaj bezpośredniego kontaktu mebli tapicerowanych ze słońcem. Promieniowanie UV może powodować blaknięcie kolorów i uszkodzenie materiałów.

– W przypadku zabrudzeń lub plam na tapicerce, należy je jak najszybciej usunąć, aby uniknąć trwałych śladów. Użyj odpowiedniego detergentu rozcieńczonego z wodą oraz delikatnej ściereczki, aby usunąć plamy.

– Regularnie pielęgnuj i konserwuj swoje meble odpowiednimi środkami , aby utrzymać świeżość i trwałość.

Szkło

Meble ze szkła wprowadzają do wnętrza minimalizm i elegancje. Należy stosować się do kilku zasad w użytkowaniu i pielęgnacji ich, aby uniknąć zarysowań.

-Regularnie ścieraj kurz i brud z mebli, za pomocą odpowiedniego płynu dedykowanego szklanym powierzchną oraz ścierki z miękkim włosiem, aby utrzymać je w czystości i połysku.

– Szklane meble podatne są na zarysowania i zadrapania. Unikaj używania ostrych przedmiotów oraz  nie przesuwaj rzeczy bezpośrednio na szklanej powierzchni, aby uniknąć zarysowań. Pod gorące naczynia stosuj podkładki, aby chronić meble przed uszkodzeniami.

– Jeśli przenosisz lub przesuwasz szklane meble, unikaj gwałtownych ruchów, które mogą spowodować pęknięcie lub odpryśnięcie szkła. Uważaj również aby nie przeciążyć szklanych mebli i nie stawiaj zbyt wielu ciężkich przedmiotów na nich.

Meble rattanowe

Meble rattanowe są stylowym i uniwersalnym rozwiązaniem we wnętrzach, często wybierane są ze względu na swoją lekkość.

– Regularnie ścieraj kurze za pomocą specjalnej miotełki do omiatania lub suchej flanelowej szmatki, tak aby nie uszkodzić struktury mebli. W przypadku silnych zabrudzeń, użyj specjalnego detergentu lub kwasku cytrynowego rozcieńczonego z wodą.

– Nadmierna wilgoć i przemoczenie może spowodować zagrzybienie i zniszczenie mebli. Dlatego ważne jest zapobieganie styczności rattanu z wodą czy wilgocią.

– Regularna konserwacja, taka jak stosowanie oleju lnianego czy oleju do konserwacji drewna, pomoże utrzymać rattan w doskonałym stanie.

– Pomienie UV niekorzystanie wpływają na wygląd i żywotność mebli. Mogą powodować blaknięcie i różne uszkodzenia, dlatego warto unikać wystawiania rattanu na kontakt ze słońcem. Możesz rozważyć zastosowanie specjalnych preparatów zabezpieczających przed promieniami UV.

 

Regularne dbania i odpowiednia pielęgnacja jest kluczem dla żywotności mebli. Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek i porad od Galeria Top Meble pomożesz swoim meblom zachować piękny wygląd, i doskonały stan przez długie lata.

Top Meble
Adres: ul. Poznańska 140
Komorniki
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.