Jak dbać o meble – poradnik konserwacji i czyszczenia różnych powierzchni część 1

Kluczem do żywotności mebli i ich pięknego wyglądu przez długie lata, jest ich właściwa pielęgnacja. Meble wykonane z różnych materiałów wymagają różnych metod czyszczenia i konserwacji, aby zachować ich jakość i estetykę.

Drewno

Meble drewniane są popularnym wyborem ze względu na swoją trwałość, uniwersalność, naturalny urok i ponadczasowość. Odpowiednia dbałość o drewno sprawia, że pomimo upływu lat wyglądają wyjątkowo i dobrze. Aby zachować ich piękno zaleca się regularne czyszczenie i konserwacje.

 

-Regularnie usuwaj kurz i zabrudzenia za pomocą miękkiej suchej szmatki lub odkurzacza z miękką końcówką, aby uniknąć zarysowań.

-Unikaj kontaktu z woda i wilgocią, aby zapobiec powstawaniu plam i odkształceniom. Mebli drewnianych nie należy czyścić wilgotną szmatką, ponieważ może to spowodować rozmięknięcie materiałów. Do czyszczenia używaj specjalnie dedykowane środki do drewna.

-Regularnie używaj specjalnych środków do konserwacji drewna, aby utrzymać jego naturalny połysk i zapobiec wysuszeniu oraz szybkiej eksploatacji .

 

-Meble drewniane są wrażliwe na promienie UV i wysoką temperaturę, postawione blisko kominka czy kaloryfera mogą ulec wypaczeniu. Nie należy stawiać gorących naczyń bezpośrednio na drewnianym stole czy blacie, używaj specjalnych podkładek, które zabezpiecza drewno.

Skóra

Meble tapicerowane skórą dodają elegancji i luksusu do wnętrza. Skóra jest trwała, dobrze komponuje się z innymi stylami, a przede wszystkim jest łatwa w pielęgnacji.

 

-Regularnie odkurzaj meble, aby usunąć brud i kurz. Używaj miękkiej końcówki lub specjalnej miotełki do sprzątania, aby nie porysować mebli.

-Czyść skórę wilgotną ściereczką z delikatnym detergentem, dobrze sprawdzi się roztwór z wody i delikatnego mydła. Następnie osusz mebel suchą ściereczką.

-Regularnie używaj specjalnych preparatów do pielęgnacji i  konserwacji skóry, aby zachować jej elastyczność i miękkość.

Metal

Meble z metalu są trwałe, ponadczasowe i łatwe w utrzymaniu czystości, choć jednak wymagają prawidłowej pielęgnacji.

 

-Regularnie usuwaj kurz i zabrudzenia suchą ściereczką z miękkim włosiem lub miotełką do kurzu. Staraj się unikać kontaktu wody z meblami, pozostawiona woda może powodować rdzewienie metalu. Gdy jednak zdecydujesz się na jej użycie, wytrzyj powierzchnię do sucha, a następnie wypoleruj szmatką.

-Unikaj stosowania środków chemicznych, które mogą powodować uszkodzenie powierzchni lub korozję.

-Regularnie sprawdzaj meble pod kątem ewentualnych oznak rdzy i natychmiast usuwaj ją za pomocą środka antykorozyjnego.

 

Dbanie o meble z drewna, metalu i skóry wymaga systematycznej pielęgnacji i delikatności. Zastosowanie się do powyższych wskazówek od Galeria Top Meble pomoże zachować meble w doskonałym stanie przez wiele lat.

 

Top Meble
Adres: ul. Poznańska 140
Komorniki
Godziny otwarcia:
Pon. - Sb 10-20
Nd. handl. 10-18

Nasza strona używa plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony bez zmian ustawień oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Informujemy, że ustawienia tych plików można zmienić w dowolnym momencie za pomocą ustawień przeglądarki. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.